Паломницький жанр на перехресті культурних традицій Центральної і Західної Європи ХVІ – ХVІІ ст.: “Апологія” Мелетія Смотрицького, “Перегринація” Миколая Криштофа Радзивіла, анонімне “Слово про якогось там старця”

  • Ella Diukova
Ключові слова: середньовічні ходіння, паломницький текст перехідного періоду, еволюція жанру, літературна типологія, західноєвропейський і східнослов’янський контекст.

Анотація

У статті вперше здійснено порівняльний аналіз канонічного “Ходіння ігумена Данила” з паломницькими текстами ХVI – ХVII ст. – “Апологією” М. Смотрицького, “Перегринацією” М. К. Радзивіла, анонімним “Словом про якогось там старця”, що мають стосунок до культури України. На підставі вивчення новаторства згаданих творів сформульовано висновок про західноєвропейский компонент у літературному процесі східних слов’ян. Художні особливості паломницького тексту перехідного періоду дають змогу стверджувати: ходіння як жанр сприяло розвитку оповідної форми письма Нового часу; концептуальність паломницького тексту ХVII ст. свідчить про еволюцію жанру ходінь у білоруській та українській літературах.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 39
Завантажень PDF: 106
Опубліковано
2019-06-26
Як цитувати
Diukova, E. (2019). Паломницький жанр на перехресті культурних традицій Центральної і Західної Європи ХVІ – ХVІІ ст.: “Апологія” Мелетія Смотрицького, “Перегринація” Миколая Криштофа Радзивіла, анонімне “Слово про якогось там старця”. Слово і Час, (7), 59-70. вилучено із https://il-journal.com/index.php/journal/article/view/890
Розділ
Давня українська література