Інноваційна гуманітаристика: текст як лабораторія. Традиції, гіпотези, пропозиції

  • Ryszard Nycz Польська академія наук
Ключові слова: інноваційна гуманітаристика, текст як лабораторія, операційна теорія тексту в гуманітаристиці, гуманітаристика в колі сучасних науки й кіберкультури.

Анотація

У статті подано роздуми щодо сучасної дискусії про гуманітарні і точні науки, а також про наукову політику. Перспектива так званого “техноуніверситету” веде до поступової маргіналізації гуманітаристики. Критична оцінка останньої базується на засновках, згідно з котрими дослідження в гуманітаристиці сконцентровані лише на тексті, який традиційно вважають об’єктивним й автономним (щодо суспільного і практичного вимірів реальності). Автор пропонує гіпотетичну концепцію операційної теорії тексту в гуманітарних науках, яка б забезпечила подолання дисциплінарної кризи, сприяла переосмисленню й перетворенню ідентичності гуманітаристики перед лицем вирішальної сутички як з її власною традицією, так і з критеріями, стандартами, завданнями й цілями сучасних мистецтва й науки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 13
Завантажень PDF: 61
Опубліковано
2015-03-20
Як цитувати
Nycz, R. (2015). Інноваційна гуманітаристика: текст як лабораторія. Традиції, гіпотези, пропозиції. Слово і Час, (3), 41-55. вилучено із https://il-journal.com/index.php/journal/article/view/357
Розділ
Питання теоретичні