Мухтар Ауезов про духовний і художній світ Тараса Шевченка (на матеріалі літературної критики й публіцистики)

  • Tetiana Dziuba

Анотація

У статті розглядаються нові інтерпретаційні підходи до творчого доробку відомого казахського письменника Мухтара Ауезова. Визначено місце шевченківської проблематики в загальному масиві  його  текстів.  Здійснено  спробу  окреслити  в  публіцистичній  і  літературно-критичній спадщині вченого коло літературознавчих аспектів, які стосуються духовної іпостасі та мистецько-творчої діяльності Тараса Шевченка.

Зазначено,  що  М. Ауезов  уважав  Т.  Шевченка  спадкоємцем  традицій  усної  народної словесності,  наголошував  на  внеску  літератора  у  формування  національної  своєрідності українського письменства; аналізував його твори в контексті проблеми художник слова і народ. У центрі уваги дослідника також були орієнтальні наративи в доробку поета.

У  студії  зауважено,  що  М. Ауезов  характеризує  Т. Шевченка  як  першого  художника-живописця  Казахстану.  Його  перебування  на  древній  землі  номадів  письменник  трактує  як своєрідну місію. У висновках наголошено на особливому місці М. Ауезова в казахстанському шевченкознавстві.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 29
Завантажень PDF: 18
Опубліковано
2018-03-15
Як цитувати
Dziuba, T. (2018). Мухтар Ауезов про духовний і художній світ Тараса Шевченка (на матеріалі літературної критики й публіцистики). Слово і Час, (3), 23-28. вилучено із https://il-journal.com/index.php/journal/article/view/170
Розділ
Шевченкознавство