Карнавальне колесо постмодерністської деконструкції в текстах-подорожах М. Кідрука “Мексиканські хроніки” та Я. Рудницького “Тричі так!”

  • Irine Kropyvko Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

Анотація

Вияви  деконструктивізму  постмодерністської  художньої  прози  спрямовані  на  деструкцію ідеологем  і  карнавально-ігрове  конструювання  нових  текстів  із  їхніх  уламків.  Тексти  про персонажа, який подорожує, використовують тип людини-номада та відповідають принципам безперервного  руху  без  початку  й  кінця  як  основи  життя  й  тимчасовості  значень.  Цими принципами вони перегукуються з бахтінським образом карнавального колеса змішування й додавання  значень,  їхньої  аієрархічності.  М.  Кідрук  (“Мексиканські  хроніки”)  переосмислює усталені поняття, зв’язки між поняттями та “грається” ролями, у яких виступає його наратор. Я. Рудницький (“Тричі так!”) більше уваги приділяє змішуванню ціннісних параметрів, понять сакрального і профанного, мертвого і живого, верху і низу.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Переглядів анотації: 42
Завантажень PDF: 53
Опубліковано
2018-09-16
Як цитувати
Kropyvko, I. (2018). Карнавальне колесо постмодерністської деконструкції в текстах-подорожах М. Кідрука “Мексиканські хроніки” та Я. Рудницького “Тричі так!”. Слово і Час, (9), 10-17. вилучено із https://il-journal.com/index.php/journal/article/view/145
Розділ
Час теперішній